BAKANLIK SİBER SEFER EMRİ VERDİ!

BAKANLIK SİBER SEFER EMRİ VERDİ!

Ulaştırma, Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı, siber güvenlik için siber sefer çıkarma çalışmasını duyurdu!

Bakanlıktan yazılı olarak gelen açıklamada, 8 Ekim 2017 tarihinde bir gazetede Siber Sefer Emri diye duyurulan haber, Bakanlığı 13 bin civarı Siber Güvenlik Uzmanı aradığını, siber güvenlik için siber sefer emri verildiğini duyurulduğunu, fakat böyle bir çalışma olmadığı belirtildi.

Hemen üzülmeyin, böyle bir şey olmasa da benzeri yapılacak. Açıklamanın devamında, maruz kalınabilecek siber güvenlik olaylarına karşı kamu kurumlarının ne düzeyde olduğunu görmek için ve bu konu hakkında kurumların farkındalığının yükseltilmesi amacı ile 29 Kasım 2017’de Ulusal Siber Güvenlik Tatbikatı düzenlenecek.

Kamu kurumlarının güvenliği ise KamuNet tarafından sağlanması planlanıyor. KamuNet Nedir? derseniz; KamuNet kamu kurum ve kuruluşları arası veri trafiğinin daha güvenli şekilde kapalı devre sanal ağ üzerinden yürütülmesi projesidir.

Şuana kadar 42 kamu kurumunun KamuNet projesine katıldığı kaydedildi.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  4
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

  • su silgi diyor ki

    Bu gidişle türkiye yaklaşık bi 10-20bin civarı arasında siber güvenlik uzmanına ihtiyaç olacak, bu ihtiyaç doğrultusunda doğru eğitim ve bütçe ayrılırsa bence kısa bir sürede türkiye siber güvenlik alanında kendini iyi bir konuma getirecektir.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*