Bilinmeyen Bir SEO Taktiği

Bilinmeyen Bir SEO Taktiği

 

SEO, detaylı düşünce, zeka ve büyük tecrübeler gerektiren bilgilerin birikimidir. Site içi seo ve site dışı seo olarak ikiye ayrılır. İç ve dış seo da kullanılacak pek çok birbirinden farklı kriterin birbirleriyle uyumu istenilen sonucun yakalanmasını sağlar. Bu ikili arasında olan uyum, anahtar kelimeler ve internet sitesinin tasarım yapısına göre farklılık büyük farklılıklar gösterebilir. Dolayısıyla her SEO çalışması diğer seo çalışmalarına göre farklı olmak zorundadır.

Bilinmeyen Bir SEO Taktiği başlıklı yazımızda, başka hiçbir yerde konusu geçmeyen ve hatta genel olarak çok az kişi tarafından bilinen hatta Bilinmeyen Bir SEO taktiği anlatacağım. Bu tekniği ben genel olarak uygulayarak büyük olumlu sonuçlar aldım.

Google aramalarında yer alan bazı önemli anahtar kelimeler kendi içlerinde önemli olan ikinci bir aramaya ayrılabilir. Örnek vermek gerekirse, “peyzaj” kelimesinin aramasını yaparsanız, Google arama sayfasında “Bu terimler için sonuçlara bakın: peyzaj nedir?” şeklinde bir ibare görülecektir., “peyzaj nedir?” aramasında yer alan ilk üç sonucu peyzaj kelimesinde gösterecektir.

Bu Bilinmeyen Seo Tekniğinde bahsettiğim Peyzaj aramasını incelediğiniz zaman 4. sırada yer alan internet sitesinin, “peyzaj nedir” kelime öbeğinin aramasında 3. sırada yer alan internet sitesinden sonra geldiğini görebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak bu “peyzaj ve peyzaj nedir” aramalarına ait önemli verilerde arama sonuçlarının miktarıdır.

Peyzaj aramasında bir milyon altı yüz bin sonuç bulunurken Peyzaj nedir aramasında sadece yüz yetmiş iki bin sonuç yer alıyor. Bu teknik ile ilgili bir diğer dikkat çeken veri ise “peyzaj nedir” kelimesinde ilk üç sırada yer alan internet sitesi peyzaj kelimesinde ilk altıda listelenmekte. “Peyzaj” kelimesinde ise ilk üç sonuç içerisinde yer alan bir kelime “Peyzaj nedir” şeklinde bir arama yapıldığında listeye dahil olmamakta.

Tüm bu anlatılanlardan çıkarmamız gereken aslında peyzaj nedir kelime öbeği peyzaj kelimesine göre daha az rekabet içermesine rağmen daha avantajlıdır. Hem sıralamada yukarı çıkmak kolayken hemde peyzaj kelimesinin aramasında yer alıyorsunuz. Bu da sizlere büyük bir avantaj sağlıyor. Yani yapmanız gereken bu tarz kelimeleri bularak kendinize kolay yerden hit sağlayacak kelime öbeklerinde tırmanmak olacak. Bilinmeyen Bir SEO Taktiği sizlerle paylaştık. Bol hitli ve bol kazançlı günler dileriz.

SEO

Ankara Seo Hizmeti

SEO

Neden Seo?

Site İçi SeoSEO

Site İçi Seo

Seo HizmetiSEO

Seo Hizmeti

Seo Nedir?SEO

Seo Nedir?

Add a Comment