BILL GATES SONUNDA, ANDROID TELEFON KULLANMAYA BAŞLADI.

BILL GATES SONUNDA, ANDROID TELEFON KULLANMAYA BAŞLADI.

 

Artık o da bir androidli kullanıcı. Fox News Sunday ile yaptığı röportajda Bill Gates artık android bir telefon kullanmaya başladığını söyledi. Eminim kimse buna pek şaşırmamıştır bilindiği üzere bu kaçılmaz bir sondu. Microsoft akıllı telefon alanında istediği satış rakamlarını 2013’ten beri elde edememesinden dolayı telefon departmanında iki yıl önce ilk olarak çalışanlarının işine son vermişti, daha sonra komple telefon departmanını kapatarak akıllı telefon pazarından çekilmişti. Bunun üzerine, Windows mobil cihazlar artık ölü bir platform haline geldi. Windows 10 teknik olarak telefonlarda çalışıyor olsa da donanım üreticileri ve Microsoft dışındaki uygulama geliştiricileri tarafından neredeyse hiç desteği yok. Bill Gates Fox’a verdiği röportajda kullandığı android telefonun “çok sayıda Microsoft yazılımı içeren” bir telefon olduğunu söyledi. Bu Samsung Galaxy S8’in Microsoft Sürümü’nü kullandığını ya da belki de Android sistemlerinde mevcut olan Microsoft’un uygulama serisini indirdiği anlamına da geliyor olabilir. Sunucunun ya iphone sorusuna kahkaha attıktan sonra cevap veren Gates, Hayır diyerek cevap verdi. Bilindiği üzere Bill Gates yıllardır rakibi iphone ’un tek bir ürününü dahi kullanmamış çocuklarına da kullanmamıştır. Tabii buna pek şaşırmamak gerek kızışan yazılım ve teknoloji pazarında herkesin kendine yakın olan tarafı seçmesinden daha doğal olan başka bir şey yoktur heralde. Bill Gates, Steve Jobs’ın apple için bir kabuk gibi görülmemesi gerektiğini söyleyerek şunları ekledi “ Steve bir dahiydi. Kesinlikle inanılmaz biriydi.” Gates sözlerine şu şekilde devam etti.” Steve’in geliştirdiği yazılım ve IT(Information Technology) alanındaki rekabet olağanüstüydü.”
Microsoft uygulamaları Mac’lerde, iphone’larda ve Ipad’lerde çalışsa da, Apple ve Microsoft daima rakip olmuştur. Bilindiği üzere Microsoft, Apple’ın Londra merkezinden hemen aşağı bir amiral gemisi mağazası açıyor ve bu sayede Apple’ı donanım ve tasarım konusunda zorlamaya devam ediyor. Android ile Microsoft arasındaki güçlenen ilişkilere dikkat çeken Gates, akıllara acaba bir müttefiklik oluşabilir mi sorularını da beraberinde getirdi

  • Yazıyı Beğendin mi?  1
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

  • fidan nur diyor ki

    Microsoftun kendine özel telefonları var ancak bu kısımdan anlaşılacağı gibi microsoft elini ayağını herhalde telefonlardan çekecek.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*