ÇAĞIMIZIN İNSANLARA KOLAYCA ULAŞIM VE KAZANÇ KAPISI: SOSYAL MEDYA

ÇAĞIMIZIN İNSANLARA KOLAYCA ULAŞIM VE KAZANÇ KAPISI: SOSYAL MEDYA

İnsanlık geçmişten günümüze başka bir insanla iletişime geçme isteğinde olmuş ve bunun için çeşitli yollar üretmiştir. Duman ile haberleşen ilk insanlık zaman içerisinde kendi ürettiği sesler ile haberleşmiş, daha sonraları yazının bulunması ile mektup ile haberleşmiştir. Sosyal medyanın olmadığı dönemlerde büyük bir kitleye ulaşmak oldukça zorken Gelişen teknoloji ile iletişim yolları da gelişmiş, kolaylaşmıştır.
Günümüzde bir tweet ile kişi milyonlara ulaşabiliyor, sesini duyurabiliyor, sosyal medya sitelerinde tek bir tık söylemek istenilen kilometrelerce ötedeki binlerce insana ulaşabiliyor. İnsanlar Instagram’a atılan bir fotoğraf ile keşfedilebiliyor bir an da ünlü olup hayatı değişebiliyor. Uzak olan her şey bir tık ile yaklaşıyor,ulaşılmaz olan şeylere bir tık ile ulaşılıyor. Bu çağın isimlerinden birine sosyal medya çağı desek hiçte yersiz
ve abartılı olmaz aslında.Günümüzde büyük şirketler dahi artık sosyal medya hesaplarınızı inceliyor, vize alırken dahi sosyal medya
hesaplarınız kontrol ediliyor çünkü sosyal medya hesapları kişiyi yansıtan bir araç olarak görülüyor.Sosyal medya bazen sesini duyuramayanın sesi oluyor,bazense keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneği keşfetme aracı oluyor. Bazense bir projenin yayılmasına olanak sağlıyor. Instagram, Twitter, Facebook, Pinterest,Tumblr ve diğerler sosyal medya uygulamaları, hepsi çok etkili birer araç aslında. Çocuklardan, yetişkinlere her kesimden kullanıcı kitlesi olan bu mecralar doğru kullanım ve pazarlama stratejisi ile birer para kazanma kapına dahi dönüşüyor. Sosyal medya internet üzerinden para kazanmanın en etkili yollarından biridir ve diğer alanların aksine burada kitleniz sürekli büyür.
Sosyal medyada çok olağandışı durumlar olmadığı sürece kitle asla negatif yönde seyretmez. Günümüz dünyasında herhangi bir kişi farklı sosyal medya uygulamalarından en az birini aktif olarak kullanıyor ve takip ettikleri veya takipçileri ile aktif olarak iletişim halinde kalıyor. Büyük şirketlerin pr çalışmaları için fenomen sosyal medya hesaplarını kullanmasına pekte şaşırmamak gerek. Geçmişten günümüze gelişen iletişim ve kitlelere ulaşım şekli sosyal medya ile yeni bir boyut kazanıyor. Sosyal medya alanlarında güçlü olan sanal dünyada kazanç anlamında çok daha önce başlıyor. Şirketler veya kişiler sosyal medyadan para kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda bir kitle kazanıyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  3
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (3)

  • Hasan diyor ki

    Hüseyin Bey yazılarınızı severek takip ediyorum başarılar dilerim

  • aligül tura diyor ki

    Sosyal medya reklam alanında çok büyük bir kitleye sahip, bu kitle her kesimden olduğu için girişimcilerde direk olarak sosyal medyayı tercih ediyor.

  • murat berk diyor ki

    Sosyal medya ünlüleri eskiden çok uçuk paralara reklam almasada günümüzde bildiğim 10bin dolardan yüksek fiyata reklam anlaşması yapan ünlüler var sosyal medya yeni kazanç kapısı olarak çok kazandırıyor.