Chrome Yeni Yüzüyle Ve Özellikleriyle Karşınızda! İşte Chrome 61!

Chrome Yeni Yüzüyle Ve Özellikleriyle Karşınızda! İşte Chrome 61!
  1. Chrome Yeni Yüzüyle Ve Özellikleriyle Karşınızda! İşte Chrome 61!

Google ürünleri arasında yer alan Chrome yeni sürümüyle hemen herkesin ilgisini üzerine topladı. Gerçek anlamda yaşadığı yenilenme dönemi sayesinde büyük ilerleme kaydeden Chorome entegre özellikleriyle her kesim kullanıcıya hitap eder şekle geldi. Bir tarayıcıdan beklentiniz nedir bilemiyoruz ancak temel işlevlerinin yanına birçok yeni donanım özelliği katan yeni Chrome 61DE aradığınız hemen her şeyi bulabileceksiniz

Chrome 61 ve Tasarım

Chorme yıllardır güncellenen sürümünde tasarım anlamında büyük değişikliklere imza atmadı. Temel tasarımın yanına yeni görsel unsurlar ekleyen Chrome, yeni sürümünde de temel aygıtların yerini değiştirecek boyutta bir değişim yapmadı. Tema ve tarayıcı kişiselleştirme noktasında paket içeriklerini güncelleyen Chrome daha modernize bir profil oluşturdu. Tasarım anlamında Chrome 61 bizlere üst düzey bir yenilik sunmuyor. Ancak temel Chrome tasarımının etkileyici izlenimleri halen kullanıcıları kendisine hayran bırakıyor.

Chrome Hangi Platformlarda Çalışıyor?

Yeni yüzüyle Chrome 61 birkaç platform için şimdiden hazır. Resmi olarak indirilebilir olduğu duyurulan tarayıcı daha çok iş ve eğitim maksatlı kullanım için düzenlenmiş halde. Temel özelliklerinin yanına getirilen donanım eklentileri oldukça etkileyici bir performans sunuyor. Chrome 61 Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde masaüstü kullanım için uygun halde. Bu sistem özelliklerine sahip olan hemen her kullanıcı bu tarayıcı edinebilir.

Chrome 61’de WebUSB API Rüzgarları!

Aslında bu özelliğin bu yeni tarayıcıda karşımıza çıkıyor olması pek şaşırtıcı değil. Günümüz teknolojisinin durumuna bakıldığında bir tarayıcının tüm USB aygıtları tam uyumlulukla desteklemesi oldukça gerekli bir durum. En başta da belirttiğimiz üzere Chrome 61 eğitim ve iş sektörü için düzenlendi. Bu nedenle de eğitim, bilim ve diğer tüm USB cihazları çalıştırabilecek konuma geldi. Bu durumu aslına bakılırsa içeriklerle anlatmak pek mümkün değil. Kullanıcı deneyimleri tarayıcı kullanılmaya başlanıldıktan sonra siz değerli okuyucularımıza iletilecektir. Okullar ve iş sahaları için oldukça mantıklı bir proje olan Chrome 61 beklentileri karşılayacağa benziyor.

PaymentRequest API İle Yeni Chrome 61!

Bu yenilik API bazında yapıldı ve karşılık ödemeler için çok daha güvenli bir ortam sundu. Temel unsurların yanına gelen bu eklenti sayesinde geliştiriciler ve satıcılar ödemelerini daha koaly ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek. Bunun yanında bu eklenti sayesinde Chrome 61 kullananlar çapraz platformlarda da ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebilecek. Güvenli ve hızlı bir platform için gerçekten başarılı bir adım olmuş.

Network Infırmation API İle Site Sahipleri Daha Güvende!

Birçok site sahibinin merakla beklediği bu özellik sitelerde ziyaretçilerin kullandıkları cihazların bağlantı bilgilerinin site sahibi tarafından görüntülenebilmesine ihtimal veriyor. Bu sayede site sahipleri daha güvenli bir şekilde yayınlarını gerçekleştiriyorlar. Bu eklenti sayesinde site de ki trafik site sahiplerinin elinde olacak!

 

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*