Dijital Pazarlamaya İlk Adım

Dijital Pazarlamaya İlk Adım
  1. Dijital Pazarlamaya İlk Adım

 

Dijital pazarlamaya ilk adım atanlar Facebook üzerinden bir sayfa açıp biraz facebook reklamı ile ilerleyebileceklerini düşünürler. Fakat dijital pazarlama sektörüne adım atarken bir yol haritanız ve ilerleyebilmek adına bir stratejinizin olması şart. Bu stratejilerin başında dijital pazarlamaya ilk adım atarken harcayabileceğiniz zaman ve bütçeyi doğru yer ve zamanlarda kullanmak. Eğer yeni kurduğunuz işletmenizin dijital dünyaya ilk adımını attırmak istiyorsanız rehberimizi okuyarak başlangıç yapabilirsiniz.

 

1-Faydalı Bir Blog Kurun

 

Artık bir blog veya internet sitesine sahip olmak çok zor bir kavram değil. Pek çok markaya ait bloglar mevcut. Kişisel olarak açılan internet sitesi ve blogların sayısı da bir hayli fazla. Dijital pazarlama sektörüne adım atarken ilk iş blog açın.

Birçok yeni girişimci hemen heves ederek bloglarına içerik doldurmaya başlar. Fakat istedikleri okunma sayılarına hızlı ulaşamayınca sıkılır ve bloglarına içerik girmeyi bırakırlar. Hatta dünya çapında ünlenen büyük markaların bile blogları arasında güncel olmayanları görmek mümkün. Yani yazmış olmak için blog yazmayın. Gerçekten bir anlam ifade etmesini istiyorsanız sağladığınız hizmet veya ürünler ile ilgili size gelen müşteri sorularına cevaplar vererek bunları yayımlayabilirsiniz. Yani blog yazarken önemli olan ziyaretçilerinize faydalı bilgiler sunabilmek. Blogunuzun o sektördeki müşteriler tarafından ziyaret edilmesi sizi dijital pazarlamada bir adım öne geçirecektir.

 

2-Sosyal Medyalarda Yer Alın

Sosyal medya günümüzde her alanda büyük önem teşkil ediyor. Siyasetten, oyuna, spordan dijital pazarlamaya gerçekten tüm alanlara büyük etki ediyorlar. Sizde dijital pazarlamaya girerken büyük bir silah olarak sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Fakat kullanırken hedef kitlenize yönelik sosyal medyaları kullanmanız gerekiyor. Mesela flash oyunlara dair bir internet sitesinin daha büyük kitleye ulaşması için sosyal medya kullanacaksınız. Gidip Linkedin gibi mecralarda aktif olmanız bir önem taşımayacaktır. Demek istediğim doğru yerde, doğru kişiye, doğru şeyleri yansıtmanız lazım.

 

3-Google Kurallarına Dikkat Edin

Google gerçekten büyük bir şirket ve Dünya’nın en büyük teknoloji şirketi. Birçok alanında uzman insandan oluşan kadroya sahip. Bu yüzden Google için işlem yaparken çok dikkatli davranmalısınız. Alınan yanlış backlinkler sizin sitenizin Google tarafından spam işaretlenmesine sebep olabilir. Buda bir dijital pazarlama sektörüne girmek isteyen biri için gerçekten kabus olur. Google için işlem yaparken dikkatli davranın, kaliteli backlinkler almaya özen gösterin.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  3
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*