Dönemin Altın İçerik Tipi – User Generated Content

Dönemin Altın İçerik Tipi – User Generated Content

 

 

User generated content, günümüzde en değerli içerik tipini oluşturuyor.

Bu içerikler, siteye %20 daha fazla ziyaret sağlıyor, bu içeriklerde kullanıcılar diğer içeriklere oranla %90 daha fazla zaman harcıyor ve bu içerikler %10 daha fazla satış döndürme potansiyeline sahip. Aynı zamanda şu önemli veriyi de belirtmeliyiz ki, kullanıcıların %70’i başka kullanıcıların deneyimlerine, yazdıkları içeriğe markanın yazdıklarından, söylediklerinden daha fazla inanıyor.

Gelelim user generated content ürettirme yollarına. Bunların başında ödüllü kampanyalar geliyor. Markayı, ürünü kullanıcıların anlatmasını istemek ve sonrasında seçilene ödül vermek en etkili yollardan biri. Özellikle sosyal medya marka sayfaları bu tür kurgular için biçilmiş kaftan. Yine aynı şekilde kullanıcıları, markanın yüzü, sesi haline getirecek kurgular içeren projeler de hem kullanıcı ve marka arasındaki bağı, samimiyeti geliştiriyor hem de bolca user generated content elde etmeyi ve farklı deneyimleri öğrenmeyi sağlıyor. Bu iki yolun da kullanım şekillerinden en etkililerinden birisi hashtagler… Örneğin; hashtag üzerinden işleyen kampanyalar, kullanıcı paylaşımlarının repost ve retweet yapılması. Bunun dışında, oluşturulan marka içeriklerinde ‘call to action’ dediğimiz kullanıcıları harekete geçirecek kelimeleri tercih etmek, içeriklere gelen yorumlardan user generated content oluşturabilmeyi sağlayacaktır.  Gelen yorumlardan postlar hazırlamak, infografikler oluşturmak aynı zamanda kullanıcılar için de güzel bir sürpriz olacak, markayla olan iletişim bağını güçlendirecektir. User generated content ürettirmek için kullanılan diğer yollar arasında da günümüzün en etkili ve erişim potansiyeli yüksek olan içerik tipi videolar yer alıyor. Kutu açılış videoları, kullanıcılara gönderilecek test ürünlerinin deneyim videoları bunların arasında. Bu tür içerikler de markaya değer katacak, hedef kitleyi etkileyecek başka kullanıcı deneyimleri biriktirmeyi sağlayacaktır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  135
Önceki Yazı
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

  • murat konur diyor ki

    Sitelerine daha fazla hit getirmek isteyenler için işe yarar bir taktik olabilir, %20 lik artış hiçte fena olmayan bir rakam.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*