Dünyanın E-ticaret Yapan Firmaları Dünyanın E-ticaret Yapan Firmaları

E-ticaretin sağladığı rahatlığın yanı sıra çeşitli ürün yelpazesine yönelik taleplerden etkilenen küresel e-ticaret pazarı önemli bir büyüme yaşıyor. Technavio'daki analistlere göre, pazar 2020'ye kadar% 19'luk bir oranda büyümeye hazırlanıyor. Birçok satıcı popüler talebin yanı sıra artan İnternet ve akıllı telefon kullanımı nedeniyle uygulama tabanlı hizmetlere geçerken, yine de Internetin yavaş olduğu gelişmekte olan ülkelerde hizmetlerini sunma mücadelesi içerisinde. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, mobil uygulamalarının ve mobil sitelerinin daha hafif sürümlerini içeren yenilikçi çözümler geliştirmesi nedeniyle firmalar arasındaki rekabet ortamı daha artmaktadır.

Alibaba

Alibaba Group Holding Limited, web portalları aracılığıyla tüketici-tüketiciye, işletme-tüketici ve işletme-işletme satış hizmetleri sağlayan bir Çin e-ticaret şirketidir. Ayrıca, elektronik ödeme hizmetleri, alışveriş arama motoru ve veri merkezli bulut bilgi işlem hizmetleri sunmaktadır.

Amazon.com

Amazon.com, Inc, Seattle'da merkezi bulunan bir Amerikan elektronik ticaret ve bulut bilişim şirketidir. Toplam satışlarla dünyanın en büyük internet perakendecisidir. Amazon.com DVD, Blu-ray, CD, video indirme, MP3, sesli kitap indirme, yazılım, video oyunları, elektronik, konfeksiyon, mobilya, yemek, oyuncak ve mücevher sunuyor. Şirket ayrıca, Amazon Kindle e-okuyucuları, Ateş tabletleri ve Fire TV gibi tüketici elektroniğini üretiyor ve dünyanın en büyük bulut altyapı hizmetleri sağlayıcısıdır.

Apple

Apple Inc. merkezi California'da olmakta olan, tüketici elektroniği konusu, bilgisayar yazılımı ve çevrimiçi olarak hizmetleri tasarlayarak, geliştiren ve satan çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. Apple, gelir bazında dünyanın en büyük bilgi teknolojisi şirketidir, toplam aktifler itibarıyla dünyanın en büyük teknoloji şirketi ve dünyanın ikinci büyük cep telefonu üreticisi konumundadır.

eBay

1995 yılında kurulan eBay Inc, İnternet üzerinden tüketici-tüketiciye ve işletme-tüketici satış hizmetlerini sağlayan bir Amerikan çok uluslu şirket ve elektronik ticaret şirketidir. eBay, 30'un üzerinde ülkede faaliyet gösteren milyarlarca dolarlık bir şirkettir. Şirket, insanların ve işletmelerin dünya çapında geniş bir yelpazede mal ve hizmet satın alıp sattığı bir çevrimiçi açık artırma ve alışveriş web sitesi olan eBay.com'ı yönetmektedir.

Google

Google, çevrimiçi reklamcılık teknolojileri, arama, bulut bilgi işlemi ve yazılımları içeren İnternet ile ilgili olan hizmetler ve ürünler konusunda uzmanlaşmış olan çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. Google, perakende ve e-ticaret izleme için Google'ı içeren e-ticaret hizmetleri sunmaktadır. Şirket, Android mobil işletim sisteminin gelişimine öncülük etmektedir ve büyük elektronik üreticileriyle ortaklık kurarak giderek iletişim alanında faaliyet göstermeye başlamıştır.

PayPal

1998 yılında kurulan PayPal Holdings, Inc., dünya çapında bir çevrimiçi ödeme sistemini çalıştıran bir Amerikan şirketidir. Online para transferi, çek ve havale gibi geleneksel kağıt yöntemlerine elektronik alternatifler sunar. PayPal, dünyanın en büyük İnternet ödeme şirketlerinden biridir; çevrimiçi satıcılar, müzayede siteleri ve diğer ticari kullanıcılar için bir ödeme işlemcisi olarak çalışır.

ASOS.com

ASOS.com, İngiliz çevrimiçi moda ve güzellik perakendecisidir. ASOS, kendi giyim ve aksesuar yelpazesinin yanı sıra 850'den fazla markayı satıyor. ASOS, İngiltere, Avustralya, ABD, Fransa, Almanya, İspanya, Rusya, İtalya ve Çin'i hedef alan web sitelerine sahiptir. Ayrıca, İngiltere, ABD, Avrupa ve Çin'de bulunmakta olan yönetim merkezlerinden 140'tan fazla ülkeye satış yapılmaktadır.