En Gerekli WordPress Eklentileri

En Gerekli WordPress Eklentileri

En Gerekli WordPress Eklentileri

Binlerce kategoride WordPress tabanlı bloglar açılıyor. WordPress kullanıcıların deneyimlerini daha fazla geliştirebilmek için kendi yazılımının üzerine eklenti (plugin) kurmanıza izin veriyor. Eklentiler sayesinde her kullanıcı yöneldiği kategoriye göre blogunu geliştirebiliyor. WordPress için binlerce yararlı eklenti bulunsa da bazı eklentiler kategori fark etmeden tüm bloglar için gereklidir. Eğer siz de profesyonel WordPress kullanımı istiyorsanız, yazımızı okumanızda fayda vardır.

 

 • Wp Subscribe Pro Eklentisi

Wp Subscribe Pro’yu abonelik eklentisi olarak adlandırabiliriz. Bu eklentiyi bloğunuza kurarak ortalama %300 – 400 arasında abone sayınızı arttırmanız mümkündür. Bu eklentiyle, diğer birçok eklentinin beraber yaptığı işlemleri, tek başına yapabilirsiniz. Özellikle abonelik formlarını sitenin isteğiniz bölümlerine otomatik olarak koyarak, abone sayısını kolaylıkla arttırabilirsiniz. Eklentinin özellikleri arasında pop-up ve exit intent (kullanıcıya özel) olarak otomatik açılması vardır. Ayrıca gelişmiş kullanıcı yüzü ile her bloggera kendi deneyimine uygun bir kullanım sunuyor.

 

 • Wp My Backup Pro Eklentisi

Blogunuzda günlerce emek vererek paylaştığınız içerikleri, kazançları garanti altına almak için Wp My Backup Pro eklentisini kullanabilirsiniz. Bloğun yedeğini almak için birçok yöntem mevcut olsa da en garantisi bu eklentidir. Bu eklentiyi kullanarak hiçbir kod bilgisine gerek olmadan hiç uğraşmadan otomatik olarak bloğunuzun yedeğini alabilirsiniz.

 • Wp Notification Pro Eklentisi

Wp Notification Pro, eklenti açıklamasında bir duyuru eklentisi olarak geçse de ondan çok daha fazlasını vadediyor. Özellikle pazarlama üzerine kurulu bloglar için oldukça iyi bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanarak reklamınızı daha iyi yapabilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 • W8 Contact Form Eklentisi

W8 Contact Form eklentisi ile bloğunuzda iletişim formu oluşturabilirsiniz. İletişim formu oluşturmanın birçok yöntemi mevcut olsa da formu profesyonel bir kullanım istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Onlarca özelliği bir araya getiren W8 Contact Form, profesyonel siteleri olanlar için sunduğu hizmetlerle mutlaka kullanılması gereken WordPress eklentileri arasındadır.

 • Yoast Seo Eklentisi

Belki de bu listenin en gerekli ve en önemlisi Yoast Seo eklentisidir. Bu eklenti Google’da yükselmek isteyen tüm siteler için olmazsa olmazdır. Google’da yükselmek için sitenin birçok Seo ayarını bu eklenti üzerinden yapabilirsiniz. Yoast Seo, seo eklentileri arasında en iyisidir. Yazdığınız makaleleri, Seo’ya uyumlu hale getirmek için sizi yönlendirmesi, en önemli özelliğidir.

 • Envira Gallery Eklentisi

WordPress galeri eklentileri arasında en iyisi Envira Gallery eklentisi diyebiliriz. Bu eklentide diğer galeri eklentilerinde bulunan özelliklerin hepsini bulabilirsiniz. Genel olarak Envira Gallery eklentisini kullanıp sorun yaşayan kimse olmamıştır. Beğenilen bir eklentidir.

 • Userpro Üyelik Eklentisi

Userpro, bir giriş ve kayıt formudur. Bu eklentiyle beraber WordPress’in kullanıcılara sunduğu basit görünümlü giriş formlarından çok ötede bir görüntü ve kullanım elde edebilirsiniz. Userpro sayesinde siteye üye olan her üyeye ait özel bir profil sayfası oluşturulur. Ayrıca Userpro sayesinde sitenin istediğiniz bölmesine kayıt formu ekleme şansınız vardır.

 

 • Yazıyı Beğendin mi?  1
Sonraki Yazı
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

 • Aykut diyor ki

  WordPress sitemi yeni kurduğum için en gerekli wordpress eklentileri nedir diye düşünüyordum bazı yerlerde all in one seo önerilmiş siz yoast seo önermişsiniz yoast seonun all in one seo eklentisine göre ayrıcalıkları nedir ? bunun için bir yazı hazırlar mısınız

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*