En İyi Backlink Alma Yöntemleri Arasından Seçilen 2 Profesyonel Yöntem!

En İyi Backlink Alma Yöntemleri Arasından Seçilen 2 Profesyonel Yöntem!

En İyi Backlink Alma Yöntemleri Arasından Seçilen 2 Profesyonel Yöntem!

Backlink almak bir sitenin üst sıralara çıkması için çok mühimdir. Sitelerde sizin sitenize ait bir içeriğin link yoluyla belirtilmesi sitenizin aktif kullanıcı kitlesine sahip olduğunu gösterir. Bu bilgilere dayanarak harekete geçen Google’da sıralamalarda özellikle Backlink değeri yüksek olan siteleri yüksek konumlara getirir. Backlink konusunda yapılabilecek birçok çalışma bulunmakta. Bu çalışmaları siz yapabilirsiniz. Bu işi kâr oranı yakalayarak para karşılığında yapan kişilerden veya kurumlardan uzak durun. Bu işlemi kendinizi kurtaracak kadar sizler de yapabilirsiniz.

Backlin bilmeyen okurlarımız için açıklamamız gerekirse siteler arası etkileşime verilen addır. Sitenizin başka bir site içerisinde link yoluyla herhangi bir şekilde yer alması sizin baclink almanıza işarettir. Başka sitelerde yer alan linkiniz üzerinden sitenize gelen her ziyaretçi sizlerin backlink kaynaklı ziyaretçiniz olarak kayıt altına alınmaktadır. Dilerseniz hemen 2 adet zengin backlink yöntemlerine göz atalım.

Yorumlar Sizlerin En Uğrak Noktası Olmalı!

Kendimden örnek vereyim. Ben internetten bir ürün alacağım zaman ilk olarak birkaç farklı siteyi tarayıcımdan açarım. Sonrasında fiyat ve opsiyonel eklentileri karşılaştırıp siteleri elerim. En sona kalan sitelerde de yorumlara göz atarım. Burada insanlar bu ürünün veya hizmetin nasıl olduğunu tüketici gözüyle anlattıkları için daha net bilgi sahibi olabilirim. Yorumlara bırakılan makale linklerine tıklarım. İnsanlar bloglarında bu ürün hakkında makaleler yazmış olabilir ki bu benim için çok faydalı olacaktır. Tüm ürün ve hizmetlerin altına ilgili yazınız ile ilgili bir link bırakın. Ancak kendinizi site sahibi olarak ele vermeyin. Bunun yanında bir bloğun altına da yorum bırakmayın. Sadece satış ve pazarlama odaklı sitelerin altına bırakın ki temel alıcı kitle backlink ortağınız olmak üzere sitenize giriş yapsın.

Yeni Blog Açanlar İçin Altın Tavsiye: İlk Adımı Siz Atın!

Backlink almanın bir yolu da en iyi blog listelerinde yer almaktır. SEO konusunda oldukça başarılı yayıncılar en iyi blog listeleri hazırlarlar. İnsanlar o yayıncılara güvenerek bu adresleri ziyaret ederler. Bu sayede ziyaret edilen sayfalar doğal yollar üzerinden backlink sahibi olur. Bu listelerde yer almak için yazar kadrolarıyla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kendi bloğunuzun da burada yer almasını dile getirerek nazikçe ücret talebinde bulunmanızı öneriyoruz. Neticede oradan sizlerin bir kazancı olacak ve bunu günümüzde birçok kişi ücretli olarak yapıyor. Örneğin bu şekilde birçok girişim yaptınız ancak yeni bir isim olduğunuz için kimse size geri dönüş sağlamadı. Bu durumda kendi avınızı kendiniz hazırlıyor yani ilk adımı karşıdan beklemeyip ilk 10 adımı hızlıca siz atıyorsunuz. Hemen “en iyi bilmem ney blogları!” şeklinde bir yazı hazırlayıp bloğunuzun en cafcaflı yerine koyuyorsunuz. Sonrasında bu yazıyı birkaç gün yayında tutup ilgili blog sahipleriyle iletişime geçmeniz gerekli. Anlatımda kısmen yalakalık seviyesine kaçmanızı tavsiye ederiz. Neticede marifet iltifata tabidir. Bu bilinçte iletişime geçtiğinizde teşekkür olarak karşı taraf ta sizi listesine dahil edecektir.

 

 • Yazıyı Beğendin mi?  
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (4)

 • Çekmeköy Sürücü Kursu diyor ki

  güzel

  Cevapla

 • Caner diyor ki

  En iyi backlink nasıl alabilirim diye düşünüyordum bende backlink alma taktiklerinden en iyi iki tanesini bizimle paylaştığınız için teşekkürler bazı seo uzmanları tek kelime ipucu vermiyor bu konuda

  Cevapla

 • ali ay diyor ki

  Alınan backlinkler fazlaya kaçılmadan almalıdır, yeni açılan siteye direk backlinkler vermek siteye zarar vereceği için bence az az ve kaliteli backlinkler alın.

  Cevapla

 • altan taş diyor ki

  Seoda her gün yeni güncellemeler gelebiliyor bunları araştırıp onlara göre yeni taktikler ile öne çıkmaya çalışmak önemli.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*