Girişimcilikte Yeni Dönem

Girişimcilikte Yeni Dönem

 

Satış ve pazarlama konusunda yeni bir dönem başladı. Teknolojinin gelişmesi artık insanları daha yakın ve ulaşılabilir hale getirdi. Öyleki hiç tanımadığınız insanlara ürünlerinizi satabilir dünyanın bir ucundan diğer ucuna satış gerçekleştirebilirsiniz. Teknolojiyi satış alanaında kullanarak sizde gerçek bir dijital pazarlama uzmanı olabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak direk satışlardan çok daha kolay ve masrafsız. Çeşitli ulaşım kanallarına sizde ürünlerinizi yerleştirerek ürün satışı, pazarlama, reklam ve tanıtım gibi satış için gerekli birçok şeyi aynı anda yapabilme imkanınız bulunuyor. Artık bir tık uzaklıktaki satış işlemi sayesinde sizde yüksek oranlı kar elde edebilirsiniz.

Dijital Satış Nasıl Olur

Dijital satış artık müşteri temsilciliği ve kapıdan satış gibi geri kalmış uygulamaların yerini almaya başladı. İnternetten alışveriş yapanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu durum gösteriyor ki insanlar artık alışverişi ve aradığı ürünü bulmak için zaman kaybetmek istemiyor. Zahmetsiz bir şekilde internet üzerinden sipariş vererek kapılarına kadar gelen hizmetten faydalanmak istiyor. E-ticaret denilen bu kavram aslında çok da yeni değil. Ancak sosyal medya gibi kanalların kullanılmasıyla dijital satışın yapılmaya başlanması yeni sayılır. Bu kanallar üzerinden sizde kendi ürününüzü tanıtabilir ve oldukça uygun rakanlarda reklem vererek her kesime ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Kanallarında Satış

Yediden yetmişe her kesimden insanlar sosyal medya kanallarını kullanıyor. Bu kanalları kullnarak para kazanmak ve ürününüzü tanıtmak sizin elinizde. Örneğin ürününüzün tanıtımını ve aktif satışını gerçekleştirmek için bir sosyal medya kanalını seçip buradan ürün reklamını vermeye başlayabilirsiniz. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde satış işlmei yapabilir, hiçbir ek masrafa girmeden ürünü tanıtabilirsiniz. Hepimiz sosyal medya kullnaırken reklamlarla karşılaşırız. Bu reklamlar siteye yerleştirilerek ürün konusunda bize bilgi verilir. Sizde ürünü bu şekilde reklam vererek tanıtabilirsiniz.

Sosyal Medyada Reklma Nasıl Verilir

Sosyal medya reklamları anlaşmalı internete kanalları üzerinden verilir. Burada ürünü tanıtmak için televizyondaki reklamaara ödenilecek paradan çok daha az bir ücret ödenir. Sosyal medya üzerinden ürün reklamı vermenin bir başka yolu ise ürünü milyonlarca takipçisi bulunan hesaplar üzerinden tanıtmaktır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*