Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Bir internet sitesinin temelini oluşturan hosting, en çok dikkat edilmesinde özen gösterilmesi gereken konulardandır. Nereden alınması gerektiği ve nelere dikkat edilmesi  düşüncesi de aklımıza soru olarak geliyor.

 

Hosting bir internet sitesinin temel taşı merkezi yani sunucusudur.İnternet üzerinden çeşitli kaynaklardan bu hizmeti almanız mümkün olabilceği gibi ancak hosting konusunda hem güvenilir hem de kaliteli seçim yapılması gerekir. Böyle sayfanızın uzun süreli güvenilirliğini, kalitesini, ve sürekliliğini de sağlamış olurlar.Hattakurcağınız site bir web sitesi ise hosting hayati bir değer taşır.

 

Hosting alırken dikkat edilmesi gerekenler:

 

1.   Yapılacak sitenin amacına uygun seçim yapacaktır.

2.   Veri transferi limiti, hosting alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biridir.Sayfa ziyaret edildikçe bu limitten tüketilir..Bu yüzden sitenize olan ilginin artışı, veri trasferi limiti ihtiyacını da artaracaktır.

3.   Sağlayıcının güvenilir ve kurumsal bir isim olması büyük önem taşır.

4.   Yedekleme kısmı hosting alırken hayati önem taşıyan bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden düzenli bir yedekleme sistemi olmassa olmazdır.

5.   İletişim bilgileri yanlış olmayan gayet açık ve doğru bilgileri olan firmalar ile çalışmalısınız.

6.   Eğer yaptığınız site Türkiye’de yaşayan kullanıcalara özel bir site olucaksa sitenin hostingini Türkiye’den almanız sitenizi daha çok artıracaktır.

 

Hosting seçimi hangi sebeple bu kadar önemli diyorsa,bir konunun işin temeli olduğunu söyleyebiliriz. Bir ev inşa ederken, temelin güçlü olması,evinizin yasal olması, kurallara uygun olması ne kadar önemliyse, hosting  de böylesine önemlidir.İleri de işlemlerimiz hakkın da aksaklık yaşamayacağımız için hosting bu kadar önemlidir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  196
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*