SOSYAL MEDYA

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

H1>İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI</H1>
Öğrenciyseniz veya ek gelire ihtiyacınız varsa ve gününüzün büyük çoğunluğunu evde/yurtta geçiriyorsanız internet sizin için bir numaralı kazanç kaynağı olabilir.Günlük belirli bir süre çalışarak aylık olarak ihtiyacınız olan parayı kazanabilirsiniz.

<H2> ONLİNE ÇALIŞMA OLANAKLARI </H2>
PTC(Paid To Click)-Bu tarz sitelerde tıkladığınız reklam başına gelir elde edersiniz ve bu gelir genel olarak 0.01$-0.001$ aralığındadır.Kazandığınız paralarla referans kiralayarak ya da ücretli üyelik alarak kazanç miktarınızı arttırabilirsiniz.Zahmetli ve emek gerektiren bir yöntemdir.
PTS(Paid To Sign)-Kayıt olma başına ücret alacağınız sisteme PTS denir.Kazancı genel olarak 0.10 TL ile 1 TL arasındadır.Yapmanız gereken verilen adreslere üye olmak.Çoklu kayıt olma durumunda modeme reset atmanız istenebilir.
Metin Yazarlığı ve Editörlük-Eğer edebiyata ve dil bilgisine hakimseniz iyi olduğunuz konularda makale yazarak veya sitelerde metin editörlüğü yaparak para kazanabilirsiniz.Makale için genel fiyat 100 kelimesi 1 TL iken editörlükte sitenin büyüklüğüne ve yapacağınız günlük iş miktarına göre ücret değişkenlik göstermektedir.
Grafik Tasarımı-3D Modelleme,Photoshop ve Illustrator konusunda bilgi sahibiyseniz çizim yaparak , logo,banner ve kartvizit tasarlayarak para kazanmanız mümkün.Ücret,yaptığınız işin niteliğine ve referanslarınıza göre değişiklik göstermektedir.
Web Tasarımı ve Masaüstü Programcılığı-Programlama bilgisine sahipseniz evdeyken çeşitli website tasarımı ve kodlaması yaparak veya kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak masaüstü yazılımlar yaparak para kazanabilirsiniz.Alacağınız ücret projenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.
SEO(Search Engine Optimization)-Eğer SEO konusunda tecrübeli ve sağlam referanslara sahipseniz arama motorlarında websitelerin yükselmesini sağlayabilir,bu yolla internetten para kazanabilirsiniz.1.sayfa için SEO ücreti genellikle 1000 TL ve üzeri kazanç getirisine sahiptir.

Hüseyin ONUR
Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.
http://www.huseyinonur.com.tr

Bir cevap yazın