İphone X Özellikleri Ve Kullanıcı Yorumları

İphone X Özellikleri Ve Kullanıcı Yorumları

İphone X Özellikleri Ve Kullanıcı Yorumları

12 Eylül sizler için ne ifade ediyor bilmiyorum ancak geçtiğimiz günlerde takvimler 12 Eylül’ü gösterdiğinde tüm teknoloji basını tek bir yere odaklandı. Apple Park bünyesinde gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde birçok Apple ürünü tanıtıldı. Telefon kanadında ise 3 ana model bizleri karşıladı. İphone ailesine 10. Yılında katılan İphone X yani İphone 10 kullanıcıların tamamını kendisine hayran bıraktı. Çerçevesiz ekran teknolojilerine ilk adımlar bu sene birçok markadan atıldı. Apple bu konuda ilk eksi puanını aldı desek yeridir. İphone X modeline geçmeden evvel siz değerli okurlarımızla birlikte Apple’ın 2017 yılında ki performansını konuşmak istiyorum.

2017’de Apple!

Apple markası genel hatlarıyla ilklerin önderliğini kuran bir unvana sahiptir. Ancak bu sene her şey alt üst oldu diyebiliriz. İlklerin avcısı olup tüm markaları kendisine hayran bırakan Apple bu sene yerini taklitçi bir zihniyete bıraktı. Çerçeve oranı düşük olan telefonların üretiminde temel adımı Samsung Amiralleri ile attı. Sonrasında kalan bilgiler ile kendisini güncelleyen Apple 10. Yıl şerefine ürettiği İphone X ile rekabet ortamını yakalamaya çalıştı. Sıkı bir Apple tutkunu olarak yenilikleri beklediğimizi belirtmek isterim. Daha fazla lafı uzatmadan özelliklere geçelim!

Kapasite Ve Renk Seçenekleri

Türkiye’de satışa sunulacak olan modellere göz attığımızda iki farklı renk seçeneği görmekteyiz. Renkler uzay grisi ve gümüş olarak seçeneklere dökülmüş durumda. Bu iki renge nispeten aşina olduk diyebiliriz. Ancak gümüş renk arkada bulunan cam yüzey nedeniyle daha farklı bir hissiyat sağlıyor. Telefonlar genel hatlarıyla renklerinden dolayı artı puan aldılar. Telefonlar 64 ve 256 GB kapasiteye sahip modellerle birlikte tüketiciye sunulacak. Bu iki seçenekten de anlaşıldığı üzere telefon tam olarak bir üst segment ürünü.

Ebat Ve Ağırlık Değerleri

İphone X elinize ilk aldığınızda bir Apple hissiyatı vermiyor. Sebebi ise gereğinden fazla bir kalınlığa sahip olması. Bu durum tüm teknoloji basını tarafından olumsuz tepkilerle karşılandı. Telefonun ağırlığı 174 gram ve tatmin eder bir estetiğe sahip. Telefonun ağırlık yönünden bir eksisi görünmüyor. Telefonun fiziki özellikleri arasında yer alan tek dezavantaj kalın olması. Bu durumun Apple Severler tarafından tepkiyle sonlanacağını tahmin etmekteyiz.

Ekran Ve Teknik Özellikler!

Apple bu noktada gerçekten istenileni vermiş. Bu kısımda tebriklerimi iletmek isterim. İphone X modelinde 5.8 inç değerinde Super Retına HD teknolojisine sahip, Multi-touch özelliğiyle donatılmış ve en önemlisi parmak izine dayanıklı yağ dokusu tutmayan bir ekran bulunuyor. Telefnun toz ve su damlamalarına karşında IP67 düzeyinde sertifikalı koruması bulunmakta. Günlerdir söylemekten dilimizde tüy koymayan A11 işlemci de yine İphone X içerisinde yer alıyor. Telefonun kamerası da en a ekranı kadar başarılı. Telefonun kameralarında bulunmayan teknoloji yok diyebiliriz. Alt alta konumlandırılan çift kamera 12 MP gücünde yine ön kamera da arkayı aratmayacak şekilde 12 MP gücünde. Yeni ve güncel tüm kamera özellikleri bu iki objektifte kullanıcıları bekliyor.

Add a Comment