Işınlanma Gerçek Oluyor!

 

Çinli bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ışınlanma artık bilim – kurgu filmlerine kalmayacak.  Tabii yine bilim – kurgu filmlerinde gördüğünüz gibi gelişmiş insan ışınlanması hala bulunmadı ancak Dünyada bulunan bir foton parçacığı 1400 km uzaklıkta bulunan yörüngedeki bir uyduya ışınlandı.

İnsanların aklına ışınlanma denildiğinde hemen İnsan ışınlanması gelebiliyor ancak öyle bir şey hala mümkün değil. Teknolojinin gelişmesi ve Teknoloji ile beraber biyoteknolojinin de gelişmesi belki böyle bir olanağı bizlere sunabilir.  Günümüz Teknoloji/Biyoteknoloji bilimi ile maalesef insan ışınlanması mümkün olarak gözükmüyor.

IŞINLAMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Şuan ki ışınlanma sistemi günümüzün fax sistemi mantığında çalışmaktadır. Basitçe anlatmak gerekirse  söz konusu ışınlanma bir noktadan diğer bir noktaya o cismin sadece yansatılması olarak gözüküyor. Önceden de belirttiğimiz gibi konu ile ilgili açıklamalar da bulunan bazı fizikçiler sistemin faks makinası algoritmasınd çalıştığını belirtti.

Faks makinesi, gönderilen kağıdı değil gönderilen kağıdın üstündeki bilgiyi başka bir kağıda bilgi aktarması yaparak gönderimini sağlıyor. Alıcı faks makinası bilgisini kendisine alıyor ve alınan bilgiyi alıcının faks makinasında bulunan kağıt parçasına aktarıyor.

Hayallerimiz de yer alan ve genellikle bilim/kurgu filmlerinde gördüğümüz ışınlanma işi A noktasından B noktasını kendimizi veya bir maddeyi ham olarak göndermek. Ancak şuanda bilim adamlarının yaptığı sadece ham maddenin yansımasını göndermek oldu.  Bahsi geçen A noktasından B noktasına ham olarak ışınlanma işi kuantum dolaşıklığı ile sağlanacağı ön görülüyor.

KUANTUM DOLAŞIKLIĞI NEDİR?

Aynı yerde ve aynı zaman da yaratılan/oluşturulan ve asıl olarak aynı varlığa sahip olan durumlara kuantum dolaşıklığı adı verilmektedir.

Söz konusu dolaşıklık sayesinde fotonlar birbirinden ayrılsa bile varlık devamını sürdürüyor bu işlem ise bir foton ışınlanma işleminde değiştiğinde varlığımızda da foton değişmesinin olmasının sağlamasını yapıyor. Bu konu ile alakalı 1990 yıllarından bu yana çalışan Bristol Üniversitesi Prof. Sandu Popescu insan ışınlanması hakkında şöyle diyor; “Bilim adamlarının aklında çok öncelerden beri Işınlanma var ancak bu işlem bir maddenin veya bir parçacığın gönderilmesi yönünde oldu. İnsanda yer alan milyarlarca partikülün ışınlanması hala imkansız gibi duruyor.” Tabii bilim de çare tükenmez bundan on sene sonra bakarsınız ki insan ışınlanmasına da bir çözüm bulunur.