Linkwheel Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Linkwheel Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Linkwheel Ne Demektir?

Sitenizi güçlendirmeye yarayan link wheel nedir nasıl yapılır sorularının cevabı çok önemlidir. Türkçe anlamı link döngüsü olan Linkwheel bir SEO terimidir. Amacı paravan bloglar açmak ve bu bloglar aracılığı ile siteye link oluşturmak olan Linkwheel, bu sayede anahtar kelimeler ile Google sıralamasında daha üst yerlere gelmeyi sağlamaktadır.

Diğer sitelerden ücretli bir şekilde tanıtım yazısı ya da linkler satın almak yerine kendi link döngünüzü paravan bloglar sayesinde oluşturmanızı sağlayan Linkwheel, SEO için çok önemlidir. Çünkü SEO’nun temelini oluşturmaktadır.

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen Linkwheel, eskiden beri kullanılan bir sistemdir. Teknolojik gelişmeler ile SEO araçlarının ve programlarının da gelişmesi sayesinde daha kolay uygulanması nedeni ile doğal olarak daha çok rağbet görmüştür.

Kendi kurduğunuz paravan sitelerden kendi web sitenize link verme anlamına gelen Linkwheel, doğru bir SEO çalışması yapıldığı takdirde çok büyük faydalar sağlamaktadır. Aynı sektördeki diğer sitelerden daha kaliteli ve başarılı bir web sitesine sahip olmanızı sağlayan Linkwheel, sitenizin daha da yükselmesini sağlamaktadır.

Linkwheel Nasıl Yapılır?

Her çalışmada olduğu gibi Linkwheel yaparken de bazı kurallar vardır. Linkwheel yapılacak olan sitenin öncelikle özgün bir site olması gerekmektedir. Açılacak olan WordPress, Blogeer, Blog.com ve buna benzer olan ve isim yapmış blog hizmetleri kullanılmalıdır.

Seçilecek olan blog adresinin sitenin içeriği ile kesinlikle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Eğitim ile ilgili bir site açılacak ise, seçilecek olan paravan bloglarda eğitim ile alakalı blogların olması gerekmektedir. Özgün içerikler girilerek paravan bloglar oluşturulmalıdır.

Google’nin gözünde kaliteli bir blog içeriği imajı oluşturduktan sonra sitenize link vermeden içerik girilmeye devam edilmelidir. Daha sonra ise belirli aralıklar ile kendi sitenize link vermeye başlanabilirsiniz.

 • Yazıyı Beğendin mi?  195
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (2)

 • eren kapalı diyor ki

  Linkwheel tekniği seoda en çok işe yarayan tekniklerden birisi, ancak bunu googlenin gözüne batmadan yapmanız gerekiyor.

  Cevapla

 • murat ali diyor ki

  Linkwhell seo açısından gerçekten önemli bir unsur zaten seonun temeli linklere dayandığı için iyi bir seo bence iyi bir linkwheel den geçiyor.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*