Mobil ticaret kullanılabilirliği açısından, mobil siteniz için en önemli 5 tane kuralı sizlere hızlı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Bu 5 kuralı takip ettiğiniz zaman, özellikle internet mağazası sahibi olmak çok daha maksimum geri dönüş vermiş olacaktır. Öncelikli olarak bilmeniz gereken, olabildiğince basit bir gelen gezinti olması gerekmektedir.

 

Mobil Ticaret Sistemleri

Yani ekranının görüntüler küçük olması, yazıların küçük olması, sizler için olumlu bir şey olacaktır. Gezinti öğeleri olabildiğince basit bir şekilde tutulması gerekmektedir. Kullanılmaya gezinti için, sizin sitenize girmiş olanlar çok rahat bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Her türlü etiket çok rahat bir şekilde olmalıdır. Duyarlı tasarım da mobil ticaret için çok önemlidir. Site sahipleri sitelerini özellikle mobil dostu yapmak için önemli bir yardımcı unsur olarak karşılarına çıktığını bilmeleri gerekmektedir. Duyarlı tasarımlar sayesinde, sayfalarda yer alacak öğeler küçük ekranlara uyum sağlayabilecek duruma getirilmektedir. Böylece sizler de işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilir ve mobil sistemler üzerinden giriş kullanıldığında da çok daha sağlıklı geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Mobil Ticarette Google Dikkati

Google ne yapardı diye düşünmek gerekmektedir. son yıllarda mobil cihazlar hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Bu yüzden dolayı da Google"ın da bir konumda ne yapacağını çok iyi bir şekilde tahlil etmek gerekir. Özellikle mobil cihazlarda kullanılan tasarımların daha duyarlı tasarımı hale gelmesi sayesinde çok daha sağlıklı şekilde geri dönüşler alma şansımız bulunmaktadır.

Kullanıcı dostu eklentiler çok önemlidir. Yani mobil kullanıcılar alışveriş yaptıkları sırasında ödeme aşamasında geldiklerinde hiçbir zaman sorun çıkmasını istemezler. Bu yüzden dolayı da alışveriş sepeti ve ödeme sistemi konusunda mobil kullanımı için uyumlu olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu arada mobil ticaret için mobil uyumluluk da birlikte çok dikkatli bir şekilde stratejilerin, takip edilmesi gerekir. Kullanıcı deneyimleri de önemli ölçüde yükseltmiş olursunuz. Ayrıca düzenli testler site tasarımı ile birlikte, diğer bölümleri denemeler gerekmektedir. Bu yüzden dolayı da aslında testler yapmak sizler için çok daha avantajlı olacaktır. Böylece ticaretiniz daha da yükselmiş olacaktır.