Neden Seo?

Neden Seo?

 

 

SEO Ne Demektir?

 

Search Engine Optimization denilen seo ne demek ve neden gereklidir gibi sorular son dönelerde sıkça sorulmaktadır. Türkçe olarak arama motoru optimizasyonu denilen SEO, arama motorlarına yönelik yapılmakta olan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarını içermektedir.

Site içi ve site dışı olmak üzere iki tür seo google vardır. SEO, arama motorlarında yükselebilmek adına yapılan bütün işleri kapsamaktadır. SEO sayesinde siteler ya da sayfalar, üst sıralara çıkabilmektedir. SEO’nun temel amacı da bunu sağlamaktır.

 

Gerçekleştirilen amaç ile sitelerde bulunan hizmet, bilgi ya da satışların daha çok kitleye ulaşması sağlanmaktadır. Sitelerin ya da sayfaların doğal yollar ile ulaşamayacakları web sitesi popülerliği, doğal yöntemler uygulanan SEO sayesinde mümkün kılınmaktadır. Sağlanan web popülerliği ise Google sıralamasında artış getirmektedir.

 

 SEO Nasıl Yapılır?

 

SEO, doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollar ile sağlayan uzmanlara ise en iyi SEO uzmanları denilmektedir. Popülarite web dünyasında meşhur olmak anlamında kullanılmaktadır. Sitenin popüler hale gelebilmesi için birçok tanıtım yapılır ve reklamlar yayınlanır.

 

SEO çalışmalarında anahtar kelimelerden biri doğallıktır. Google’da yükselme mantığı, doğal popülariteye bağlanmaktadır. Doğal popülarite içerisinde yapay durumlar yer alır ise, bu hemen fark edilir ve dikkate alınmaz.

 

Dikkate alınmayan çalışmalardan bazıları olumsuz bir şekilde dikkate alınır ve bu da Google sıralamasını olumsuz etkiler. Bu nedenle doğal yollardan web sitenin popülerliği sağlanmaya çalışılmalıdır.

Seo Nedir ? Bu konuyu da okuyabilirsiniz 🙂

 • Yazıyı Beğendin mi?  3
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (4)

 • Taha Nur diyor ki

  Hüseyin Hocam seo hakkında oldukça yararlı ve güzel bir yazı olmuş gelecek yazılarızı bekliyoruz 🙂

 • İsa diyor ki

  Seonun önemi anlatan güzel bir yazı olmuş. Takipteyiz..

 • Gazi Arı diyor ki

  Seo için aydınlatıcı ve güzel bir yazı olmuş. Seo düşünenlere tavsiye ederim. Hüseyin Bey yeni bilgilerinizi bekliyoruz, takipteyiz… 😉

 • ali bakla diyor ki

  Seo boşa bırakılacak bir pazarlama tekniği değil, günümüzde bir çok arama ilk sonuçlar ile web sitelerine trafik sağlıyor.