Oyun Siteleri İçin Seo

Oyun Siteleri İçin Seo

Oyun Siteleri İçin Seo

Türkiye ve Dünya genelinde arama istatistiklerine son zamanlarda göz atanlarımız olmuştur. Son zamanlarda arama arama istatistiklerinin içerisinde görülen “oyun” ve oyunlar” kelimelerinin yoğunluğunun inanılmaz bir şekilde arttığını fark etmişsinizdir. Peki reklam gelirlerinin de inanılmaz miktarlara çıktığı düşünülürse bu kelimelerde başarılı nasıl olabilirsiniz?

 

Türkiye’de “oyun” ve “oyunlar” kelimesinde ön plana çıkan internet siteleri genel olarak flash oyun sitelerinden oluşuyor. Bizde sizler için bu yüksek gelirler elde edebileceğiniz oyun sitelerinin sektöründeki lider siteleri inceleyerek “Oyun Siteleri ve Seo” yazımızı hazırladık.

 

Arama Motorları ve Oyun Sitesi

Kuracağınız oyun sitesinin tasarımı ve renkleri yaşça küçük olanlara yani çocuklara yönelik olmalı. Menülerinizi ve tasarımınızı küçük çocukların kullanacağını düşünerek dizayn etmelisiniz.

 

Siteniz için kullanacağınız domain içerisinde oyun veya oyunlar sihirli kelimeleri geçmeli.

 

Sitenizin kodlanması tamamen özgün olmalı. W3C standartlarına uyum sağlamalısınız.

 

Oyun sitenizin hızını, oyunu bekleme, oyun açılış ve site içi performans ayarlamalarını son derece iyi yapmalısınız. Çocuklar beklemekten hoşlanmaz.

 

Widgetler kullanın kesinlikle. Kullanım kolaylığı sağlamaya çalışın. Çocuklar kargaşa sevmez.

 

Benzer oyunları gösterirken sayfanın alt kısımlarını kullanmayın. Elinizden geldiğince benzer oyunlar için sağ veya sol tarafları kullanın. Çocukların aklını karıştırın bir o oyun bir bu oyun derken sitede kalma süreleri uzasın.

 

Diğer oyun sitelerine göre fark yaratmalısınız. Sabit bir yapı yerine sürekli gelişen bir yapı kullanın. Dinamik olun.

 

Sitenizin güncelleme sıklığını arttırın. Her gün veya iki güne bir sitenizde güncellemeler yapın.

Sitenizin indeks sayısını arttırmaya çalışın. İndex sayınızı arttırmak amacıyla subdomainlere blog veya forumlar kurabilirsiniz. Kullanıcılarınıza orada bilgiler paylaşmak amacıyla teşvikte bulunaibilirsiniz.

Sosyal medyanız çok önemli. Gerçekten ciddi bir şekilde kullanmalısınız. Sitenize de kesinlikle sosyal paylaşım ikonlarını eklemeyi unutmayın. Kullanıcılar sevdikleri oyunları paylaşabilsin.

Oyun açıklamasını doldururken keyword kullanmaya özen gösterin.

Oyun siteniz eğer sadece Türkçe hizmet veriyorsa hedef coğrafyada Türkiye seçimini yapmalısınız.

Rakip sitelerinizi analiz etmelisiniz. Aldıkları backlinkleri kontrol edin. Rakiplerinizin backlink gücüne göre backlink alımı yapmalısınız.

Elinizden geldiği kadar oyun dosyalarınızı ve oyun resimlerinizi kendi sunucularınızda bulundurmaya çalışın. Biraz pahalı olacak ama faydası emin olun fazla olacaktır.

Oyun sitelerinizi C Class IP’lere sahip hostinglere yönlendirin. Seo açısından faydalı olduğunu göreceksiniz.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

  • Oyun siteleri için seo nasıl yapılır ? diye soruyor oyun sitemi nasıl üst sıraya taşırım diye düşünüyorsanız işiniz zor şimdiden geçmiş olsun bu sektör bazı oyun sitelerinin tekeli altında ve geçmek zorlu bir süreç ama genede pes etmeyin

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*