PES 2018 Nasıl? İnceleme Yazısı

PES 2018 Nasıl? İnceleme Yazısı

PES 2018 Nasıl? İnceleme Yazısı

 

Sizlere bu yazımızda Pes 2018 hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız. Biliyorsunuz EASports son çıkardığı FIFA serisine karşılık, Pes yıllarca kral statüsünde gitmiş bulunmaktadır. Özellikle 2011 ve 2013 yılları arasında gerçekten de çıkardığı oyunlar ve 2013 PES gerçekten de harika bir oyun olarak sunulmuş bulunmaktadır. Ancak son yıllarda ciddi yatırımlar yapmasına rağmen, tam olarak istediği seviyeye ulaşamazsa da, yine de oyuncu topluluğunun omuzlarında olan bir sistem sunmaktadır.

 

Pes 2018 Detayları

 

Oyuncular çok sevmesine rağmen, oyun sistemini tam olarak geliştirilmiş bir sistem ortaya koymamaktadır. Pes 2018 ile de çok enteresan bir şey, öncelikle sizleri karşılıyor. Oyuna girdiğiniz zaman, Barcelona takımının forması altında bir futbolcu var. Tam 222 milyon euro’ya bu sezon başında, Paris Saint Germain’e transfer olmuş olan, Neymar. Yine Barselona’da görüyorsunuz.

 

Kısacası Pes burada ya Neymar’ın transferinin duymamış, ve yahut da bu transfere rağmen bir kıyak çekmiş. Barcelona’nın yıldızlarıyla süslü olan, reklamlarının yanı sıra bu hamleyi de yapması biraz, Barcelona taraftarı bir pes gibi ortaya çıkmış bulunuyor. Ancak, oyunun yeni güncellemesini güncelleme yaptığınız zaman, bu durumda Neymar artık Paris Saint Germain’e gidiyor, imzayı atıyor.

 

Pes 2018 Oyun İçeriği

 

Oyunu başladıktan sonra, göreceğiniz üzere, maç motoru iyi seviyede, top fizikleri, yapılan koşular, kalecilerin refleksleri, ikili mücadeleler, yıldız oyuncular bu unsurlar gerçekten de başarılı bir şekilde yapılmış. Organize gelişen ataklar, kanatlardan yapılan ortalar, pozisyonlar çok daha fazla detay şeklinde hazırlanmaya çalışmış. Özellikle kontra atak pozisyonlarında gerçekten de çok güzel bir kalite sizlere ulaştırıyor. Ayrıca görsel ve işitsel bir kalite gerçekten de mevcut.

 

Bu arada tasarımlarda gerçekten çok hoş yapılmış. Çim ve forma detayları göz okşuyor. Ancak animasyon sistemine geldiğimiz zaman, hala çok robotsu olduğunu görüyoruz. Koşu animasyonları hala çok mekanik olarak duruyor ve yakın planda gösterilen ağır çekim pozisyonlar, ikili mücadelelerde, gerçekçilikten ve biraz daha yakınlıktan söz etmek pek mümkün görünmüyor. Pes 2018 tam anlamıyla yine bu sefer de oyuncunun istemiş olduğu tam geri dönüşleri sunmamasına rağmen, yine de oyuncu sağ olsun mantığıyla hazırlanmış bir oyun gibi görünüyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  2
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*