Photoshop Nedir?

Photoshop Nedir?

Çok fazla sayıda yetenekleri ve özellikleri bünyesinde barındıran resim düzenleme programı olarak biline photoshop 1987 senesinde doktora öğrencisi olan Thomas tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. İlk başta okul ödevi olarak hazırlamış olduğu bu programın özelliklerini tespit edenler ise Thoması yönlendirerek bu konuda kurumsal şirketlerle görüşmesini sağladırlar. Photoshop programının ilk sürümü DISPLAY olarak bilinmektedir.

Photoshop Kullanım alanları Nelerdir?

 

Basılı medya ile birlikte renk ve görsellikle çalışan grafik tasarım şirketleri, web tasarımı, fotoğrafçılık, mimar, sanat, editör, blog, sosyal medya, reklam tasarımı gibi birçok alanda önemli ölçüde kullanılan ve kullanıcılarına kolaylık sağlayan programdır. İnsanlara kelimelerle tarif edilemeyen her şeyi bu programı kullanarak halledebiliriz.

 

Photoshop Nasıl Yapılır?

Bu programı öğrenmek istiyorsanız öncelikle bu konu hakkında uzman olan kişiden eğitim almanız size fayda sağlar. Grafik tasarımı ya da photoshop kurslarından doğrudan eğitim alabilirsiniz. Öncelikle ne için photoshop kullanımı belirlenmeli ve bunun dahilinde kullanılacak olan program seçilerek öğrenmeye başlanmalıdır. Photoshopun nerelerde kullanıldığından bahsetmiş olduğumuz geniş kitleyi göz önünde bulundurarak web site için banner mi yapılacak, müşteriler için katalog mu tasarlanacak yoksa kendi fotoğraflarınızı profesyonel bir biçimde mi düzenleyeceksiniz? Tasarlanan oda planları için görseller mi hazırlanacak? Hepsinin cevabını kendi kafanızda belirleyerek öğrenme adımlarına geçmeniz sizin programı daha kısa sürede ve verimli bir şekilde öğrenmeniz açısından fayda sağlayacaktır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  2
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.