Seo Araçları Nelerdir?

Seo Araçları Nelerdir?

Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinin kısaltılmışı olarak kullanılan SEO terimi web sitelerinin arama motorlarında yer alan özgün yazıları bulmalarına yarayan bir araçtır. Web sitelerinin arama motorlarında en yükseğe çıkabilmeleri için kullanmaları gereken bu araç için sitenin uygulama ile birlikte uyumlu bir hale getirilmesi gerekir. SEO uyumlu bir şekilde özgün yazılar elde etmek bir site için en önemli etmendir.
SEO Uyumlu Yazıda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Blog tarzında olan web sitelerinin arama motolarında her hangi bir konu aratıldığı zaman bu bahsi geçen web sitesinin arama sonuçlarında en tepede yer alması için yazının mutlaka özgün olması gerekir. Bir yerlerden alıntı yapılmış olan yazılar Google tarafından tespit edildiği takdirde bu yazı ilk hangi site tarafından yayımlanmış ise o site en üst tarafta yer alacaktır.
SEO Uyumlu Yazı Nasıl Yazılır?
Bu uygulamanın entegre edildiği web sitesinde özgün bir yazı başlığı ile başlamak siteyi bir adım öne çıkaracaktır. Bunun yanı sıra 300 ve 600 kelime arasında olan yazılar da Google arama motorunun tercih ettiği kelime aralığıdır. İçerikte mutlak bir şekilde görsel kullanılması ve bu görselin konu ile alakası olması gerekir. Bunun yanı sıra SEO araçları da web sitesine bu konuda yardımcı olmaktadır.
SEO Araçları
Web sitesinin arama motoruna uygun bir hale getirilebilmesi için çeşitli araçlar bulunmaktadır. Bu araçlar şöyle sıralanabilir;
– Woorank
– Searchmetrics
– Raven Tools
– Semrush
– Seo SiteCheckup
– Seoceros
– Cognitive SEO
– Deep Crawl
– SpyFu
Bu araçlar siteye uyarlandığında arama motorlarında özgün bir yazının oluşması şartı sağlandığı zaman en üst sıralarda yer almak mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra destekleyici nitelikte olan link araçları da kullanılabilmektedir.
SEO Link Araçları
Kullanılabilecek araçlar;
– Link Research Tools
– Ahrefs
– MOZ
– Open Site Explorer
– Link Diagnosis şeklinde sıralanabilir. Bu araçlar site linkinin arama motoru içerisinde belirgin bir şekilde görülmesini sağlamakta ve siteyi bir adım daha öne çıkarmaktadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  3
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*