Seo Çalışması Neden Gereklidir?

Seo Çalışması Neden Gereklidir?

Seo Çalışması Neden Gereklidir?

Google’da üst sıralara gelmenin önemini artık herkes biliyor. Google gibi milyarlarca insanın aradıklarını bulmaya çalıştığı bu aram motorunda sizin sitenizi iyi sonuçlarda gösterebilmesi için seo çalışması gereklidir. Google aramalarında üst sıralara çıkmanın yolu seodan geçmektedir. Özellikle Google algoritması tarafından başarılı ve kaliteli olarak anılan siteler hep bir adım öndedirler. Google’da yükselmenin ilk kuralı sitenizin bir amacının ve belli bir kategorisinin olmasıdır. Aynu zamanda kategorinize uygun anahtar kelimeler seçerek o anahtar kelimelere yönelik çalışma yapmanız gereklidir. Bir çok başarılı siteyi iyi bir şekilde analiz ettiğinizde bu başarılarını amaçlarının ve kategorilerinin belirli olmasına ve bunun için çalışmalarına borçlu olduklarını göreceksiniz.

Seo Çalışması Yapılmadan Google’da Yükselinebilir Mi ?

Sitenizin başarıya ulaşması için kendinize bir amaçta belirlemiş olsanız bu amacın Google tarafından anlaşılması gerekir. Google’un sizin amacınızı sitenizin neyle ilgili olduğunu anlayabilmesi için anahtar kelimelere ihtiyacınız var. Sitenizin amacına ve içeriğine uygun olarak anahtar kelimeleri belirlemeniz gereklidir. Eğer sitenizde daha önce bir seo çalışması yapılmadıysa sitenizin Google üzerinde yükselmesi biraz mucizelere ve şanslara kalmaktadır. Seo çalışması yapmadığınız sürece Google tarafından bilinmeyen, kalitesiz bir site olarak görülürsünüz. Bu yüzden seo çalışması yapılmadan yükselmek mucize gibi bir şeydir.

Seo Arama Motorları

Sitenizi kurduktan sonra ilk yaptığınız işlerden biri sitenizi arama motorlarına kaydetmek olacaktır. Sitelerin arama motorlarına kaydedilmesi aslında işin en basit kısmı, asıl detaylar bundan sonra ortaya çıkaktır. Bu aşamadan sonra arama motorlarının sitenizi ne kadar sürede indexlediği ve sizi ne kadar önlerde çıkardığı önem kazanmaktadır. Arama motorlarında üste çıkmanın kriterleri her arama moturu tarafından ayrı ayrı belirlenmiştir. Bu etkenler arasında sitede yazılan içerikten dışarıdan gelen linklere kadar bir çok teknik önemlidir. Arama motorlarında yükselmek için yapılacak seo çalışmalarında seonun ne yönde yapılacağına karar vermek gereklidir. Seo konusunda bir çalışma yapacaksanız uzman bir kurumsal seo firmasından site analizini yapmasını isteyebilirsiniz. Hatta maddi durumunuzun uygunluğuna göre kurumsal bir firmayla anlaşmanız halinde en kısa sürede seoda başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  1
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*