Seo Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Seo Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

 

 

SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerinin popülaritesini artırmak için son zamanlarda kullanımı artan bir uygulamadır. Web sitesi sahipleri, web sitesinin daha çok trafik ya da diğer adıyla hit kazanması için arama motoru sonuçlarında üst sıralarda olmak istemektedirler. Arama sonuçlarında ilk sayfada çıkmak bile bazen rekabet için yeterli olmamaktadır. İlk üç sırada çıkan sonuçların trafiği daha alt sıralarda sonuçların trafiğiyle aynı değildir. Bu yüzden ilk üç sırada yer almak için uzman yardımı gerekmektedir.

Seo Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Seo danışmanları, hizmet sundukları web sitelerinde iyileştirme yaparlar. Arama motorlarının yaptığı güncelleştirmeleri, anahtar kelimeleri, kaliteli içerikleri dikkate alarak ve web sitelerinin sorunlarını tespit edip düzenlerler.Seo danışmanlarının dikkat ettiği hususların başlıcaları şunlardır:

En çok aranan başlık

-Kelime sayısı

-Eklenecek olan görsellerin kalitesi

-SPAM uygulamamak

-Bilgi zenginliği

-H TAG kullanımı

-Linklerin hiyerarşik kullanımı

-Anahtar kelimelerin yazımı

-Okuyucunun sıkılmaması için yapılan düzenlemeler.

Bu gibi detaylar göz önünde bulundurulduğunda Seo uyumlu içerikler elde etmiş olunur. SEO uyumlu içerikler yayıncı tarafın lehine olduğu gibi okuyucuların da lehinedir. Aranılan bilgilerin özgün, yalın ve açık şekilde okuyucuların karşısına çıkmasını sağladığı gibi güvenilir bir hizmet sağlanmış olur. Seo danışmanlığı titiz bir çalışma gerektirdiği için seo uzmanlarının iyi seçilmesi gerekmektedir.

Seo Hizmetinin Süreci

Web sitelerinin yayın yapar yapmaz üst sıralarda çıkması o web sitesinin mevcut trafiğinin çokluğuyla ilgilidir. Ancak trafiği çok olmayan sitelerin seo danışmanlığıyla arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkması da mümkündür. Bu süreç 15 gün ile 6 ay arasında olabilirken genellikle iyileştirmeler 2-3 ay gibi bir sürede tamamlanabilmektedir. Ancak arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanın garantisi yoktur. Web sitesinin ilgi çekmesi için ne yapılırsa yapılsın o web sitesinin trafik kazanması ziyaretçilerin elindedir

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Sonraki Yazı
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*