Sosyal Medya Ve Ticaret

Sosyal Medya Ve Ticaret

 

Ticaret yapmak artık bir tık kadar kolay. Örneğin bir butik açtınız ve bunu tanımak mı istiyorsunuz o zaman butiğinize özel bir sosyal medya kanalı krarak kolaylıkla ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Kişisel hesaplardan farklı olarak ticaret ve satış hesapları herkesin görebilmesi için gizli değil açık hesaplardır. Bu sayede ürün herkes tarafından görüntülenerek daha çok kişiye ulaşabilir. Kişisel hesaplardan ziyade ticari hesaplar kurarak reklam verebilir, reklam alabilir ve ürünleri daha fazla kişiye tanıtabilirsiniz. Bunu yapmanın bir çok ücretsiz yolu olduğu kadar oldukça düşük maliyetler karşılığında ürün tanıtımınızı internet kanalları ve sosyal medya kanalları üzerinden de tanıtabilirsiniz.

e- Ticaret

Bir ürünü aktif olarak satmak için e- ticaret kanalını kullanmalısınız. Artık bütün yaş gruplarında insanların kişisel hesapları var. bu hesaplara ulaşmak ise oldukça kolay. Örneğin fenomen olan ve milyonlarca takiçisi bulunan hesaplara mesaj ve mail yoluyla ulaşabilir ve anlaşarak ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Televizyon reklamlarının yerini artık internet reklamları aldı. Basit bir video izlemek için bile açtığınız sitede sürekli reklamlarla karşılaşmanızın sebebi bu. Ayrıca bu reklamlardan da para kazanabilir ve izleme sayısı kadar gelir elde edebilirsiniz.

Reklamlardan Para Kazanma

İnternet kullanımı her geçen gün artıyor. Evde internet sayısı ve kişisel internet bağlantısı her geçen gün artıyor. Çünkü internet artık lüks bir harcamadan çıkıp gerekli ve zorunlu bir ihtiyaç haline geldi. Bu durumu hayatı kolalaştırmak içinde kullananların sayısı oldukça fazla. Örneğin interneti kullanarak para kazanabilir, alışveriş yapabilir, banka işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu durumu paraya çevirmek de sizin elinizde. Özellikle dijital alanda satış ve pazarlama son yıllarda çok öne çıktı.

Reklam Ve Ürün

Reklam ürünü tanıtmak ve satışını gerçekleştirebilmek için çok önemlidir. İnternetin olmadığı yıllarda reklama şirketler büyük rakamlar ayırmak zorundaydı. Artık reklam internet üzerinden verilen ve maliyeti oldukça düşük bir kavram. Haber okurken, herhangi bir sitede geziniren hatta sosyal medya kanallarında dolaşırken reklamlarla oldukça sık karşılaşırsınız. Bu durum reklamların daha çok internet üzerinden verildiğini gösteriyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*