Twitter’da Yapılan Hatalar Neler?

 

 

            Sosyal medya denildiği zaman akla ilk gelen sitelerden bir tanesi ise Twitter’dir. Twitter kullanıcılarının çocuğunun farkında olmadan yaptığı belli başlı birçok hatalar yer almaktadır.

 

Nadir Aralıklar İle Aktif Olmamak

 

Eğer ki Twitter kullanmak ve aynı zamanda paylaşım yapmak istiyorsanız, sürekli olarak aktif paylaşımlar yapmayı göze almayı bilmelisiniz. Eğer ki arada sırada siteyi ziyaret eder ve 1 ya da 2 paylaşım yaparak siteden uzaklaşırsanız fark edilmeniz oldukça zor olacaktır.

 

Sürekli Bir Şeyler Paylaşmak

 

Yukarıda dediklerimizin aksine her dakika sürekli bir şeyler paylaşılması da yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir. Sürekli paylaşımda bulunmanız sizi takip edenlerin azalmasına işaret etmektedir. Bu ikisi arasında dengeyi çok iyi bir şekilde kurmayı öğrenmelisiniz.

 

 İletişim Bağını Abartmayın

 

Çift çizgi olarak adlandırdığımız hashtang, kimi kişiler tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Bunun anlamı bakıldığı zaman belli bir konuyu bir arada daha fazla kişi ile toplamaktır. Bunu ancak çok önemli olan konularınız da kullanmayı öğrenmeli ve bu iletişim ifadesini abartmaktan kaçınmalısınız.

 

 Twitter Hesabınızı Diğer Ağlar İle Birleştirmeyin

 

Çoğu kişinin en büyük yaptığı hatalardan bir tanesi İnstagram ya da Facebook gibi ağlarda bulundukları paylaşımları aynı zamanda Twitter hesaplarında da paylaşmalarıdır. Bu uygulama takipçiler tarafından oldukça sıkıcı bir durum haline gelmektedir.

 

 Karakter Sayısını Abartmayın

 

İlk zamanlarda 140 karaktere sahip olan bu ağ, şimdilerde 280 karaktere sahip olmaktadır. Bu sebepten dolayı bu paylaşımı abartmamalı ve gerektiğinden fazla karakter kullanmamalısınız.

Add a Comment