Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun Kuyruklu Kelimeler Neden Kullanılır?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler belirlemenin SEO çalışmalarındaki yeri ve internet sitesinin trafiğine yaptığı katkıdan bahsetmeden önce internet kullanıcılarının neden uzun kuyruklu kelimeler tercih ettiğine değinmek gerekir.

Arama motorlarının bilgiye ulaşmayı daha kolay hale getirmesi bireyleri her geçen gün tembelliğe biraz daha alıştırıyor. Hiç şüphesiz bu durumun getirilerinden bir tanesi de, uzun kuyruklu kelimelerin arama motorlarından daha sık kullanılıyor olması. Uzun kuyruklu kelimelerin arama motorlarında kullanılmasının en önemli nedeni; aranan bilgiye doğrudan ulaştırması ve zaman açısından kazanç sağlamasıdır.

Uzun kuyruklu kelimelerin artan kullanımı ve bilgiye ulaşmada sağladığı kolaylık göz önünde bulundurulduğunda bu kelimelerden trafik almayı düşünen bireylerin yeni sisteme entegre olması kaçınılmaz bir durumdur ifadesi yanlış olmayacaktır.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nasıl Tespit Edilir?

 

Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri tespit ederek site trafiğini arttırmak isteyen bireylerin öncelikli olarak müşteri portföyünü yani kullanıcı kitlesini detaylı bir şekilde analiz etmiş olması gerekir.
Kullanıcı kitlesini ve onların internet sitesinden beklentilerini, arama yaptıkları noktaları doğru tespit edebilen birey, amacına büyük ölçüde ulaşmış olacaktır. Çünkü; doğru bir analiz yapılmış olması uzun kuyruklu anahtar kelimelerin tespitini önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.Doğru tespit edilmiş olan uzun kuyruklu kelimelerin siteye büyük getirisi olacağı açık bir şekilde görülür. Fakat bu anahtar kelimelerin tespitinde büyük yanlışlıklar yapılması internet sitesi için yarardan çok zarar olacaktır. O nedenle de uzun kuyruklu anahtar kelime kullanma düşüncesinde olan bireylerin, detaylı bir ön çalışma yapması gerekir.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimelerin Kullanıldığı Sektörler

Detaylı incelemeler sonucundan deyim yerindeyse nokta atış yapılarak belirlenen uzun kuyruklu anahtar kelimelerin internet sitesinin trafiğini önemli ölçüde arttıracağı bir önceki paragraflarda detaylı bir şekilde belirtilmişti.Tahmin edilebileceği gibi uzun kuyruklu anahtar kelimeler farklı sektörlerde hizmet veren internet sitelerinin tümü için geçerli değildir. Özellikle yapılanmanın geçmiş dönemlerde tamamlanmış olduğu yani popülaritesi yüksek internet sitelerinin olduğu sektörlerde, belirtilen sitelerle rekabet etme olasılığı bir hayli düşüktür. Bu tip sektörlerde hizmet veren internet sitelerinde uzun kuyruklu anahtar kelime belirleme tekniği kolaylıkla tercih edilebilir. Doğru belirlenmiş anahtar kelimeler internet sitesinin trafiğinin sektördeki popüler sitelere rağmen artmasını sağlayacaktır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  137
Sonraki Yazı
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*