Webmaster Nedir ? Ne İş Yapar ?

Webmaster Nedir ? Ne İş Yapar ?

Webmaster Nedir ?

 

Günümüz de internet ortamında ve ya teknolojisi dünyasında pek çok kez duyduğumuz webmaster kelimesini sizler için açıklamaya çalıştık.

Webmaster kelimesini Türkçe olarak çevirecek olursak web uzmanı (internet uzmanı) gibi bir çeviri yapabiliriz. Webmasterlar bir sitenin en temelinden en tepesine kadar oluşturulmasına, bir sitenin oluşabilecek olan sorunlarının çözümüne ve herhangi bir yarım kalmış sitenin geliştirilmesi gibi ilgili alanlarda çalışma yapan uzman kişilerdir. Bu dediklerimizden farklı olarak da, bir internet sitesinin içeriğini ve yapılabilecek olayları (programları) oluşturan ve yönetimini takip eden kişiye denir.

 

Webmaster Ne İş Yapar ?

 

Çalıştıkları şirket ortamına, bir şirketin kurumsal olup olmadığına göre farklı görevler üstlenebilir. Küçük bir şirket düzeyinden örnek verecek olursak uzman bir webmaster çalışanı o şirketteki tüm teknolojik ürünlerin bakımını üstlenebilir, kısacası şirkette bulunan tüm aletlerden sorumlu olabilir. Büyük bir kurumsal şirkette çalıştığını baz alırsak bir webmaster, şirket bazın da bildiği HTML ile ilgili bildiklerini şirket bazında çalışarak ihtiyaç olan konularda kafasındaki bilgileri kullanarak çözüm üretmelidir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  2
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*