WordPress İletişim Sayfası Nasıl Oluşturulur? – Wp Contact Form Eklentileri

WordPress İletişim Sayfası Nasıl Oluşturulur? – Wp Contact Form Eklentileri

WordPress alt tabanında oluşturmuş olduğunuz Blog ve E-Ticaret sayfalarında belli başlı nedenlerden dolayı İletişim sayfası barındırmak zorundasınız. Bu İletişim sayfasında size ulaşabilmek için mail adresi – GSM numarası / İş numarası ve varsa İş adresiniz belirtilmelidir.

 

Aynı zamanda kullanıcının kolaylığı adına bir Form hazırlayarak kullanıcı/ziyaretçi mail adresine giriş yapmadan kişisel bilgilerini ve size iletmek istediği mesajı İletişim sayfası üzerinden belirtip Gönder tuşuna basarak size sorunsuzca iletebilir.

 

WordPress web adresinize İletişim Sayfası ve İletişim formu eklemek için iyi seviye’ de HTML / CSS bilgisine sahip olmanız gerekiyor veya WordPress Eklentiler desteği ile çok iyi kod bilgisine sahip olmadan da istediğiniz web sayfasına sahip olabilirsiniz.

 

WordPress Contact Form Eklentileri Ne İşe Yarar?

 

WordPress Contact (İletişim) Form eklentileri ile anında web sayfasınıza özel- responsive tasarımlara uygun İletişim sayfası oluşturabilirsiniz. Çok iyi kod bilgisi ve mail ayarlama bilgisi gerektirmeden sizin yerinize bütün kod ayarlamalarını ve SMTP ayarlarını ayarlayarak size özel İletişim sayfası oluşturuluyor.

 

Bazı Contact Form eklentilerinde sadece İletişim formu sayfası bulunmaktadır. Ancak bazı geliştirilmiş  eklentiler de İletişim sayfasınızda Adresinize Yol tarifi (Google – Yandex Navigasyon desteği ile) – Standart iletişim bilgileri ve İletişim form sayfası yer almaktadır.

 

Söz konusu eklentiler de ücretsiz olanlar da ücretli olanlar da mevcuttur. Eğer ücretsiz wordpress eklentilerini incelemek istiyorsanız WordPress > Eklentiler bölümündeki Ücretsiz eklentiler bölümünden inceleme yapabilirsiniz.

 

WORDPRESS İLETİŞİM SAYFASININ SEO YA OLAN ETKİSİ?

 

Google kullanıcısının her zaman rahat kullanımlı ve doğru sonuçlar almasını ister.  Bu yüzden Contact Form eklentilerinde her alan için oluşturulmuş label kodlamaları ve doğru name adları ile tanımlanmış eklentileri kullanmanızı öneriyoruz.

 

Doğru name etiketlemerinden sonra eklentinin sayfayı responsive olarak ayarlaması da çok önemlidir. Sonuç olarak İletişim sayfasının dolu dolu olması ve her alanın Google tarafından tanınması (Google alanları sizin gözünüzde değil Botlar aracılığı ile kodları inceleyerek görür.)  söz konusu web sayfanızın mobil uyumluluğu olması ve hızlı olarak açılması web sitenizi SEO konusunda yükseltecektir.

 

 • Yazıyı Beğendin mi?  1
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (3)

 • Caner Doğru diyor ki

  WordPressle uğraşan işe yeni başlayanlar için gayet iyi bir yazı olmuş. Seviyorum bu siteyi

  Cevapla

 • Ramazan mermi diyor ki

  WordPress de iletişim sayfası oluşturmak aslında normal bir sayfa oluşturmaktır. eğer ki wordpress mantığını temelden anlarsanız iletişim sayfası vb işlemlerinizi rahatça yapabilirsiniz

  Cevapla

 • Ramazan mermi diyor ki

  WordPress de iletişim sayfası oluşturmak aslında normal bir sayfa oluşturmaktır. eğer ki wordpress mantığını temelden anlarsanız iletişim sayfası vb işlemlerinizi rahatça yapabilirsiniz.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*