Yeni Yüzüyle İOS 11

Yeni Yüzüyle İOS 11

Yeni Yüzüyle İOS 11

 

Apple ürünlerinin baş tacı olan İOS 4. Beta güncellemesiyle birlikte çok farklı bir boyuta taşınıyor. Apple ürünlerinin birçoğunu kapsayan bu güncelleme temel İOS mantığını ileriye taşımak için getiriliyor. Güncelleme içerisinde birçok yenilik yer alıyor. Telefon kullanımını kişisel olarak birkaç adım daha ileri taşımak isteyenler için mükemmel bir olanak sunan bu güncelleme İphone ve İPad kullanıcılarını çok memnun edecek. Güncellemenin hangi modellere geleceği de belirlendi. İçeriğimizde tüm bilgileri siz değerli okurlarımız için derledik. Özelliklere geçmeden evvel İOS 11’in tanıtım tarihini de belirtelim. 12 Eylül 2017’de tanıtımı yapılcak olan İOS 11 herkesin bildiği üzere İphone 8 ile birlikte tanıtıma çıkacak. Merakla beklenen büyük günde iki teknoloji odağı görücüye çıkacak! İşte yeni İOS 11’in özellikleri:

Quick Type Klavye İle Mesaj Yazmak Daha Kolay!

İOS kullanıcılarının elleri doluyken mesaj yazamamalarını dile getiren Apple yetkilileri bu sorun için mükemmel bir çözüm geliştirmiş. Bu özellik sayesinde diğer eliniz doluyken mesaj yazmanın zorlayıcı çilesini çekmek zorunda kalmayacaksınız. Bu özellikte emoji tuşuna basılı tutmanız durumunda tüm tuşlar tek elle kullanıma uyumlu olacak şekilde parmaklarınıza yaklaşıyor.

Apple Haritalar Artık Kapıları Aralıyor!

İç mekân güncellemesi sayesinde artık İOS 11 kullanıcıları bulundukları mekânın iç planına erişebilecek. Bulamadıkları merkezleri bu uygulama üzerinden saniyeler içerisinde bulabilecekler. Bunun yanında dış mekândan iç mekâna şeklinde de yol tarifleri alınabilecek. AVM’de ATM arama derdine son veren bu yenilik İOS kullanıcıları tarafından çok sevildi.

Kamerada Yeni Filtreler Görücüye Çıkıyor!

İOS bünyesinde ki hazır filtreler hemen her kullanıcı tarafından bilinmektedir. Yapılacak bu güncellemede dosya boyutları çok küçük olan birçok filtre daha eklenecek. Filtreleri sabırsızlıkla bekliyoruz!

Apple Store Artık Daha Modern!

İOS 11 ile birlikte Apple Store çok daha estetik bir tasarıma kavuşacak. Bunun yanında İOS kullanıcılarının en büyük problemi olan güncellemeler markette güncellemeler ekranını aşağı doğru çekince görüntülenme imkânına sahip olacak.

Kontrol Merkezinde “Mobil Veri” Kontrolü

İOS ürünlerinin en büyük problemi hiç şüphesiz mobil verinin anlık olarak kontrol edilmemesidir. İşte genişletilen kontrol merkezinde İOS 11^le birlikte mobil veri kontrolü de yapılabilecek.

Wi-fi Simgesi Artık Daha Anlaşılır!

Wi-fi simgesi artık daha geniş aralıklarla ifade ediliyor. Bu sayede wi-fi ayrıntıları İOS kullanıcıları tarafından çok daha ayrıntılı bir şekilde görüntülenebilecek.

Siri’ye Çeviri Özelliği Geliyor!

Siri artık diller arası çeviri hizmeti de verecek. Şu anda verilen bilgilere göre Siri İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Fransızca, Çince ve İngilizce dillerinde çeviri yapabiliyor.

ApplePay İle Mesajlaşırken Mesaj Gönderin!

Yeni düzenleme sayesinde İOS 11 kullanıcıları mesajlaşırken Apple Pay üzerinden para gönderme işlemi yapabilecek. Bunun yanında birçok özellikte İOS 11 ile birlikte İOS kullanıcılarına sunulacak.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Hüseyin ONUR

Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*