SOSYAL MEDYA

YouTube Go Artık Türkiye’de

” Geçtiğimiz yıllarda Youtube’un kullanıcıların beğenisi sunulan ve videoların internet yokken dahi izlenebilmesine olanak sağlayan Youtube Go, 130’dan fazla ülkede ve Türkiye’de kullanıcıların kullanımına açılıyor.

Geçen yıl, Youtube, Youtube Go’yu Hindistan’da kullanıma açmış, başka 14 ülkede ve bu ülkelerden bazıları Endonezya, Nijerya, Tayland olmak üzere aktifleştirilmiştir. Bununla birlikte bir sürü başarı hikayesine altyapı sağlamıştır.

Bundan hariç Asya, Karayipler, Orta ve Kuzey Amerika ve Orta Doğu’nun sınırları içerisinde bulunan 130 başka ülkede daha bulunmakta olan Youtube Go, buralardaki ihtiyaçlara yönelik özelliklerle karşımıza çıkıyor.

YOUTUBE GO’DA VİDEO İNDİRME VE İZLEME

Youtube go, kullanıcılar için önemli videolar özelliği ile çevremizde popüler olan videoları karşımıza çıkarıyor. Bu özellik ile sadece bizim değil, bizim yanı sıramıza aynı zamanda çevremizdeki insanların da ilgisini çekebilecek videoları bizlere sunuyor.

Ayrıca Youtube Go, zaman ve veri kaybı yaşamadan videonun konusu hakkında bilgi sahibi olmamız adına ön izleme modu oluşturmuş durumda. Eğer video kullanıcıların ilgisi çekerse videoları hemen izleme veya indirme gibi seçenekleri bünyesinde bulunduruyor. Ayrıca kullanıcılar videolar izlerken de ne kadar veri kullandığını da kontrol edebilmekte.

Youtube Go’da bir başka göze çarpan özellik ise hiç internet harcamadan beğendiğimizi videoları yakındakilerle paylaşmamıza olanak sağlaması.

Bu arada Youtube Go, bir videoyu yüksek çözünürlükte izlerken indirme yapmak veya paylaşmak isterken standart düşük kalite de değil aynı zamanda yüksek kaliteyi (HQ) seçebilmemizi sağlıyor.

Ana ekranda bulunan yakındakilerle paylaş özelliği kullanıcıların en çok tercih ettiği özellik. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar birçok videoyu paylaşabiliyor. Artık Google Play Store’da bulunmakta olan Youtube Go ile artık internetinizle ilgili bir kaygı yaşamayacaksınız. Ayrıca İphone kullanan kullanan kullanıcılar ise App Store’da bu uygulamayı bulabilirler.

Hüseyin ONUR
Merhaba ben Hüseyin kişisel blogumda seo , e ticaret ,dijital pazarlama gibi konularda bilgilerimi paylaşıyorum.
http://www.huseyinonur.com.tr

Bir cevap yazın